Wakacje z rodziną – jak się za to zabrać

Wakacje – kto ich nie kocha?

Każdy z nas uwielbia okres wakacji, gdyż wiąże się to z udanym wypoczynkiem, urlopem. Wiele osób czeka cały rok na to, by spędzić te kilka dni w upragnionym miejscu. Dlaczego? Każdy z nas lubi odpoczywać, leniuchować i zwiedzać piękne miejsca, a wakacje są do tego idealnym pretekstem. Każdego roku pojawia się coraz większa liczba osób wyjeżdżających nad Bałtyk czy w Tatry. Ludzie kochają podróżować, a letnia pogoda jest do tego idealna. Nie ma lepszego odpoczynku, jak wylegiwanie się na plaży w pięknym lipcowym słońcu.

Wyjazd z rodziną zaplanuj wcześniej

Organizacja wyjazdu wcale nie jest trudna, gdy dotyczy dwóch osób. Zakup biletów w dalekie i ciepłe kraje, wcale nie jest kosztowny, podobnie ma się sprawa z podróżowaniem samochodem. Problem pojawia się wtedy, gdy nasza rodzina jest większa. Bardzo trudno spakować pięcioosobową rodzinę do niewielkiego samochodu. Dlatego , gdy planujemy rodzinny wyjazd, powinniśmy się znacznie wcześniej przygotować. W dzisiejszych czasach nie ma problemu z wypożyczeniem dużego samochodu, dla pięcioosobowej rodziny, czy zakup biletów lotniczych. Jednak musimy to zorganizować znacznie wcześniej. W wielu przypadkach bilety lotnicze mogą zostać wykupione znacznie wcześniej, a wtedy wakacje z dziećmi nad oceanem Spokojnym nie będą możliwe.

Nic na ostatnią chwilę

Dlatego zastanawiając się nad tym, jak zorganizować rodzinny wyjazd i gdzie udać się na wakacje, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Nie będziemy mogli zabrać dzieci do wymarzonego Disneylandu, jeżeli nie będziemy mieli środka transportu. Dlatego, gdy chcemy zabrać dzieci do Francji, powinniśmy rozważyć, w jaki sposób dotrzemy na miejsce. Kolejną sprawą jest to, jak duża jest nasza rodzina, gdy mamy czworo dzieci, musimy pamiętać o tym, że bardzo trudno będzie nam znaleźć w ostatniej chwili hotel dla siedmioosobowej rodziny. Dlatego kolejny raz musimy działać z wyprzedzeniem.

Wakacje w Polsce

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy wakacje z dziećmi chcemy spędzić nad polskim morzem. W takim przypadku, nie powinniśmy mieć problemu z organizacją wczasów, nawet miesiąc przed wyjazdem. Nocleg pod namiotami nad morzem, zawsze jest atrakcją, a na polach namiotowych zazwyczaj znajdziemy miejsce nawet w sezonie letnim. Problem pojawi się wtedy, gdy będziemy chcieli mieszkać w hotelu przez dwa tygodnie, w takiej sytuacji również musimy działać z wyprzedzeniem, gdyż Bałtyk podobnie jaki inne kurorty, jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów w okresie letnim.

Pamiętaj o rozrywce

Wakacje z rodziną mogą być cudownym okresem, jednak musimy je perfekcyjnie przygotować. Środek transportu, rezerwacja hoteli czy organizacja posiłków są obowiązkowe. Jednak należy pamiętać, że rodzinny wyjazd to nie poukładana książka, a dzieci to nie mali żołnierze. Dlatego planując wakacje musimy pamiętać o tym, że nie zawsze uda nam się zwiedzić zaplanowane miejsca. Pamiętajmy, że wakacje z dziećmi muszą być ciekawe. Nie powinniśmy zanudzać swoich pociech zwiedzaniem starych zamków, ale również nie możemy spędzić trzech tygodni na plaży, zwłaszcza gdy jest to polska plaża, gdzie pogoda nierzadko jest kapryśna.

Podsumowanie

Dobrze zorganizowane wakacje to takie, po których wracamy szczęśliwi i wypoczęci. Nie możemy się nudzić, ale nie powinniśmy się również zbytnio przemęczać, wyjątkiem jest, gdy cała rodzina lubi długie wędrówki po Tatrach. Wakacje to czas wypoczynku i spędzenia kilku szczęśliwych chwil. Dlatego nie jest istotne to, gdzie się udamy, ale z kim. Cieszmy się każdą chwilą spędzoną z dziećmi, pokażmy im jak najwięcej, ale również pozwólmy na zabawę, gdyż jest to czas wakacji, odpoczynku od szkoły.